Informace týkající se bělení zubů a zubů

Zubní lékař je povolání v oblasti zdravotní péče. Tito lékaři pracují v nemocnicích a soukromých praktikách. Jsou vyškoleni ke studiu, prevenci, diagnostice a léčbě onemocnění, stavů a ​​poruch ústní dutiny a maxilofaciální oblasti. Zubní terapeuti, hygienisté, asistenti a technici pomáhají s prací.

Existují důkazy, že tato praxe se datuje do roku 7000 př.nl. Nejčasnější forma této praxe zahrnovala řezání zubních onemocnění z úst. Často řemeslníci prováděli tyto procedury s lučištěmi. Řečtí učenci Aristotle a Hippocrates, psali o praxi, ale první kniha o této problematice se objevila v roce 1530. Byla nazvaná Artzney Buchleinová. Věda moderní stomatologie se začala rozvíjet mezi lety 1650 a 1800.

Existují požadavky na vzdělávání a odbornou přípravu. Kvalifikace se liší podle regionu. Většina zemí očekává, že kandidáti budou absolvovat vysokou školu s lékařem zubní chirurgie nebo doktorem zubního lékařství. Ve Spojeném království av zemích Britského společenství Britů bude stačit bakalář zubní chirurgie nebo Baccalaureus Dentalis Chirurgiae. Většina západních zemí vyžaduje nejméně čtyři roky postgraduálního studia. V Evropské unii je minimálně pět let. Stáže a pobyty nejsou povinné, doporučují se však těm, kteří získali titul zubního lékařství.

Tito lékaři mohou mít různé odpovědnosti. Jsou vyškoleni k diagnostice ústních problémů. Často to dělají pomocí rentgenových paprsků. Mohou extrahovat zuby, které způsobují problémy nebo se rozpadají. Zubní lékaři mají také možnost předepisovat léky pacientům k léčbě stavů nebo k úlevě od bolesti po postupu.

Obecně se zabývají restaurátorskými pracemi, jako jsou korunky a mosty. Mohou léčit ústní záležitosti, jako je gingivitida a periodontitida, a obnovit některé struktury v ústech pomocí postupů, jako jsou kořenové kanály. Někteří z těchto lékařů byli vyškoleni k podání celkové anestezie, provádět orální chirurgii a instalovat zubní implantáty. Ošetřují kosmetické otázky. Mohou znovu nastavit zuby a čelisti instalací příchytky. Pro ty, kteří trpí ztrátou zubů, poskytují zubní protézy. Mohou provádět bělení nebo bělení zubů, které odstraňují skvrny a vytvářejí ze smaltu.

Bělidlo nebo bělení zubů je formou kosmetické stomatologie. To může být provedeno s využitím domácích kitu, ale mnoho jedinců jít na svého zubaře, aby získali rychlé a profesionální výsledky léčby. Postup se bude lišit, ale obecně se na zuby aplikuje vzorec, který obsahuje peroxid. Roztok proniká do zubů, odstraňuje skvrny způsobené kávou, bohatými potravinami a kouřením nebo tabákem.

V rámci stomatologie existují speciální pole. Vedle práce v rámci obecné oblasti se jedná o veřejné zdraví, endodoncii, orální a maxilofaciální, ortodoncii, pediatrii, parodontologii a prosthodontiku. Zubní lékaři, kteří pracují v rámci těchto specialit, mají přizpůsobené povinnosti.

Ti, kteří pracují v oblasti veřejného zdraví, studují politiku sociálního zdraví a zubní epidemiologii. Lékaři v oblasti endodoncie se soustřeďují na studie onemocnění v rámci terapie dentální pulpy a kořenového kanálu. Ti v orální a maxilofaciální oblasti pracují na patologii, radiologii a chirurgii těchto struktur. Ortodontisté primárně zvládnou narovnání zubů nebo čelisti. Dětští stomatologové pracují speciálně s dětskými pacienty. Ti, kteří se zabývají periodontikou, studují a léčí nemoci dásní. Také se zabývají chirurgickým a neoperačním umístěním a údržbou implantátů. Prosthodontiti zvládnou náhradu zubních implantátů a manipulují s můstky a protézy.

stomatologicke potreby